Domovská stránka » Domov » Predstavenie Peter Black 3

 
 

Predstavenie Peter Black 3

 

Dňa 10.10.2016 sa naši mládežníci z ročníkov 7.- 9. zúčastnili už tradične divadelného predstavenia v anglickom jazyku jedného z našich najkvalitnejších hereckých súborov – Divadelného centra z Martina.
Hra bola voľným pokračovaním predstavení Peter Black a Peter Black 2 „A new beginning.“ Tak ako sa predchádzajúce predstavenia tematicky točili okolo „vrtkavosti života“ a okolo diania spojeného s hľadaním vhodného zamestnania, v treťom pokračovaní bol hlavný hrdina vystavený ďalšej skúške. Jeho východisková pozícia vôbec nie je na zahodenie. Má svoju lásku, má svoju prácu, má svoj iPhone a strechu nad hlavou a zjavne mu nič nechýba. To platí do momentu, kedy sa dozvedá, že sa z neho stáva dedič rodinného sídla…
A aké dojmy z predstavenia mali naši žiaci?
L. Tkáčiková : „Divadelná hra sa mi zdala zaujímavá a poučná. Niektorí spolužiaci boli nadšení z vymeškaných hodín, ale ja som sa tešila na precvičenie angličtiny. Prínosom bolo iste nielen vypočuť si angličtinu naživo, ale vidieť humorne stvárnený súčasný život, ktorým sme všetci obklopení. Myslím, že bol skvelý nápad, aby sa žiaci pravidelne zúčastňovali týchto predstavení.“
L. Koľveková : „ Divadelná hra – Peter Black 3- bola zaujímavá. Herci výborne stvárnili svoje postavy, nakoľko podľa mňa je ťažké zahrať viac než jednu postavu počas deja. Dej bol pútavý, no v hľadisku som si všimla zopár hláv, ktoré sa venovali čomukoľvek inému, len nie divadlu.“
No a mne už ostáva len dodať, že na ďalšie predstavenie sa môžu tešiť žiaci z ročníkov 5-teho a 6-teho už v marci 2017. Nechajte sa prekvapiť!

Mgr. Beáta Luptáková, žiačky 9.A  L. Tkáčiková, L. Koľveková